Hezonja vrlo dobar u porazu Reala, Olympiakos slavio u grčkom derbiju

Petar Jenjić • petak, 31.03.2023.

Danas je odigrano još šest utakmica u 32. kolu Eurolige, a aktivan je bio i Mario Hezonja čiji vrlo dobar učinak nije pomogao Real Madridu na gostovanju kod Partizana...

Na krilima sjajnog Vanje Marinkovića i njegovih 35 poena, Baskonia je na domaćem terenu bila bolja od Fenerbahčea s 92:69. Posebno je briljantna bila posljednja četvrtina koju su Baski dobili s 32:11.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je kod turske momčadi bio Jonathan Motley s 18 poena.

Večeras je na rasporedu bio i najveći grčki derbi u kojem je do pobjede 81:73 stigao Olympiakos koji je kao domaćin slavio protiv Panathinaikosa 81:73.

Ovo mu je bila 13. uzastopna pobjeda do koje ga je predvodio Tarik Black s 21 poenom, dok je Saša Vezenkov dodao 19 koševa.

Poraženu ekipu predvodio je Paris Lee s 15 poena i pet dodavanja.

Napadački najbolju utakmicu euroligaške sezone odigrao je Partizan koji je na domaćem parketu svladao madridski Real sa 104:90. Šest igrača srpske momčadi zaključio je susret s dvoznamenkastim brojem poena.

Najučinkovitiji su s po 16 poena bili Mathias Lessort (osam skokova) i Kevin Punter (šest asistencija).

Džanan Musa predvodio je Real s 22 poena, dok je dobar susret odigrao Mario Hezonja koji je dodao 17 koševa (2/6 za dva, 4/7 za tricu, slobodna bacanja 1/4), tri skoka i tri asistencije za 30 i pol minuta u igri.

Drugu uzastopnu pobjedu, a 15. ove sezone, upisala je Crvena zvezda koja je u gostima bila bolja od Lyon-Villeurbannea rezultatom 76:60.

Zvezdu je do pobjede predvodio Ognjen Dobrić s 18 poena, dok je najbolji kod Lyona bio Nando De Colo s 14 koševa.