Ostali sportovi

Zlatni bod odlučio, Barbara Matić osvojila srebro

HINA, Petar Jenjić • subota, 01.04.2023.

Drugo mjesto na Grand Slamu u Turskoj osvojila je Barbara Matić koja je u finalu poražena od Japanke Saki Niizoe...

Najbolja hrvatska džudašica Barbara Matić osvojila je srebrnu medalju na Grand Slam turniru u turkoj Antalyji, gdje ju je u finalu kategorije do 70 kg pobijedila 26-godišnja Japanka Saki Niizoe "zlatnim bodom".

Nakon osnovne četiri minute borbe u finalu, nijedna džudašica nije uspjela osvojiti pobjednički bod, što je Japanki uspjelo nakon dodatnih 20 sekundi, kad se uspjela obraniti od napada svjetske prvakinje i doći do svoje pete pobjede na Grand Slam turnirima.

Na putu do finala Matić je u prvom nastupu svladala Njemicu Giovannu Scoccimarro, potom je bila bolja od Britanke Katie-Jemime Yeats-Brown, da bi plasman u polufinale osigurala pobjedom protiv Francuskinje Margaux Pinot.

Za plasman u finale 28-godišnja Splićanka je "zlatnim bodom" svladala Ai Tsunodu Roustant, Japanku koja nastupa kao predstavnica Španjolske.

U svom sedmom finalu na Grand Slam turnirima po šesti put osvojila srebrno odličje.