SuperSport Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 01.04.2023, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka), Ivan Janić (Ilok). VAR: Dario Bel (Osijek)

Branimir Korać • subota, 01.04.2023.

Dinamo se nakon reprezentativne stanke vratio prvenstvenim obavezama remiziravši 1:1 protiv Gorice. Modri su odigrali tek solidnu utakmicu, a borbeni domaćin zaslužio je bod...

Željko Sopić još jednom je s Goricom remizirao protiv Dinama. Nakon remija na Maksimiru, napravio je isto i na svom stadionu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo nije bio dovoljno dobar da bi zaslužio ovdje pobjedu, nije to bila posebno loša predstava, tek solidna i daleko od onog što se od Čačićeve momčadi očekuje.

Dinamo je krenuo očekivano s puno posjeda i prvom prilikom već u šestoj minuti. Odlično je Bulat u sredini kaznenog prostora vidio Drmića koji se namješta i cilja, ali u vratnicu.

Gorica je odmah uzvratila na drugoj strani svojom prilikom, nakon ubačaja iz prekida loptu nije zahvatio Bralić i prilika je propala.

Dinamo je uglavnom imao loptu u svojim nogama, a Gorica se okrenula brzoj tradiciji pokušavši tako doći do pogotka.

U jednom trenutku se i zatresla mreža Livakovića, pobjegao je Fućak, Livaković je zaustavio njegov pokušaj, ali na odbijenu loptu došao je Mitrović koji je šalje u mrežu. Pogodak nije priznat zbog zaleđa Mitrovića.

Dinamove prijetnje bile su preko Drmića i Ristovskog, no na odmor se otišlo s 0:0.

U drugom dijelu prvo je Bulat pokušao iz slobodnog udarca, ali Banić je bio spreman, kao i Livaković na drugoj strani nakon snažnog udarca Fruka.

I onda u 60. minuti Dinamo dolazi do vodstva. Ndockyt je pogriješio i predao loptu Modrima, uslijedila je brza kazna, lijevom stranom je prošao Drmić, ubacio je u sredinu gdje iz drugog plana stiže Ljubičića i zabija za 1:0.

Nakon toga igra se primirila sve do završnice kada Gorica dolazi do poravnanja. U 85. minuti Šutalo je pogriješio na centru, Gorica je pobjegla u kontru, a Mitrović je krasno opalio s 18 metara u suprotni kut, lopta od vratnice ide u mrežu!

Odmah nakon toga Gorica je mogla do potpunog preokreta, Fruk je izbio sam pred Livakovića i nije ga uspio nadmudriti.

Do kraja susreta debitirao je u Dinamovim redovima i 16-godišnji Toni Majić, ali nije bilo promjene, Gorica je upisala remi 1:1.