Druga nogometna liga, 21. kolo, 02.04.2023, 16:30 h, Stadion Kantrida, Rijeka
Suci: Patrik Pavlešić, Filip Krznarić, Patrik Krmar; 4. sudac: Mateo Čalić
Fran Beloša Fijan 16'
Trnje

Ajayi u sudačkoj nadoknadi zabio za preokret Opatije!

Petar Jenjić • nedjelja, 02.04.2023.

Nogometaši Opatije napravili su preokret na Kantridi protiv Trnja te slavili rezultatom 2:1. Pobjednički gol zabio je Goodness Ajayi u drugoj minuti sudačke nadoknade...

Mateo Furijan
46'
14
Antonio Pejanović
46'
7
Goodness Ohiremen Ajayi
64'
9
Val Bogolin
74'
Luka Brkić
58'
9
Karlo Bužanić
58'
21
Dario Banić
83'

Dinko Turkalj

Na Kantridi je odigrana posljednja utakmica 21. kola SuperSport Druge NL gdje je Opatija bila domaćin Trnju. Izjednačen dvoboj završio je preokretom domaćina i pobjedom od 2:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Opatiji je ovo šesta uzastopna utakmica bez poraza, a peta pobjeda u tom periodu. Sada je na 38 bodova, dok 13 manje ima zagrebačka momčad koja itekako može žaliti za barem jednim osvojenim bodom.

Prva prijetnja stigla je u 13. minuti kada je iz slobodnog udarca pucao Tonći Kukoč-Petraello, no njegov je udarac odbio Šimun Rendulić.

Tri minute kasnije zagrebačka momčad prva stiže do pogotka. Asistirao je Patrik Braun koji centrira u peterac gdje se našao Fran Beloša Fijan i skrenuo loptu u mrežu.

Nešto bolje stajali su gosti u tim trenucima, sve do završnih nekoliko minuta prvog poluvremena. Nakon što su šanse propustili Edin Junuzović i Nemanja Kašiković, stigao je kazneni udarac.

Patrik Braun bio je u kontaktu s Kašikovićem na liniji 16 metara, a sudac dosudio kazneni udarac. Siguran je iz kaznenog udarca bio Tonći Kukoč, iako je vratar gostiju pogodio stranu.

Dosta nervoze bilo je i s jedne i s druge strane, a kroz većinu drugog poluvremena nismo praktički vidjeli nijedno veće uzbuđenje. Nijedna ekipa nije dolazila do kakve-takve šanse za postizanje pogotka.

Tako je bilo sve do same završnice kada je Trnje u dva navrata bilo u dobrim prilikama za gol, no rezultat se u njihovu korist više nije promijenio.

I onda je u 92. minuti Opatija stigla do preokreta. Kukoč je poslao loptu kroz peterac, ona je došla do Goodnessa Ajayija koji pogađa sami kut s osam metara.