SuperSport Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 02.04.2023, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • nedjelja, 02.04.2023.

Odličnu utakmicu s pregršt prilika odigrali su Lokomotiva i Varaždin. Viđena su samo dva pogotka, a mogla je biti prava golijada.

Silvijo Čabraja s razlogom može "razbijati glavu" zbog neefikasnosti, Lokomotiva je još jednom stvorila puno prilika, ali teško ih realizira. U današnjem dvoboju protiv Varaždina imala je vodstvo i niz prilika, pogodila vratnicu, gredu, ali na kraju je uzela samo bod.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždinska obrana u početku susreta izgledala je jako loše, Lokomotiva je nizala prilike, a u petoj minuti je povela. Kačavenda je krasno ubacio s desne strane, na drugu stranu se ubacio Goričan i pogodio za vodstvo s nekih desetak metara.

Aliyu i Stojković ubrzo nisu realizirali stopostotne prilike, Stojković je u situaciji jedan na jedan s vratarom pogodio stativu.

Bila je Lokomotiva bolja i do kraja prvog poluvremena, a Varaždin je mogao biti presretan što je imao minimalan zaostatak na odmoru.

U drugo poluvrijeme bolje je ušao Varaždin koji je vrlo brzo stigao i do poravnanja. U 51. minuti nakon dosta odbijanja lopte u 16 metara na nju je natrčao Puclin i sa 7-8 metara zakucao je u mrežu.

Ubrzo je Lokomotiva vratila inicijativu, a u 68. minuti pogodila je i gredu, Tuci je pucao glavom, ali Zelenika je imao sreće.

Tuci nije imao sreće niti u 75. minuti kada je nakon odličnog ubačaja Miličevića pucao glavom, ali Zelenika je sjajno obranio.

Ostalo je 1:1, Varaždin može biti puno zadovoljniji ovim rezultatom.