Inter golom u sudačkoj nadoknadi izbjegao poraz u prvom susretu polufinala protiv Juventusa

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 04.04.2023.

Prvi polufinalni dvoboj Kupa Italije između Juventusa i Intera okončan je remijem. Inter na uzvrat odnosi 1:1 zahvaljujući golu u sudačkoj nadoknadi...

Nogometaši Juventusa i milanskog Intera odigrali su 1:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije odigranoj u utorak u Torinu.

Igraj na utakmice Kupa Italije na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Juventus je poveo pogotkom Kolumbijca Juana Cuadrada u 83. minuti. Inter je do izjednačenja stigao u sučevom dodatku iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog igranja rukom Brazilca Bremera. Siguran realizator bio je Romelu Lukaku.

Nakon tog pogotka na terenu je došlo do naguravanja igrača obje momčadi tijekom kojeg je glavni sudac Davide Massa pokazao drugi žuti karton i isključio Romelua Lukakua, a javnu opomenu je zaradio i Juan Cuadrado.

Kad se stanje smirilo i utakmica je nastavljena, Massa je odosudio kraj nakon nekoliko sekundi. Tada su se u sukobili Interov vratar Samir Handanović i Cuadrado. Sudac je obojici pokazao crvene kartone.

Marcelo Brozović je bio u početnoj postavi Intera i igrao je do 81. minute. Hrvatski reprezentativac je u 41. minuti zaradio žuti karton, a u 33. minuti je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac iz kaznenog prostora obranio domaći vratar Mattia Perin.

Uzvratna utakmica bit će odigrana 26. travnja u Milanu.

Drugi polufinalni par čine Cremonese i Fiorentina. Prva utakmica će biti odigrana u srijedu, s početkom u 21 sat, u Cremoni, a uzvrat je na rasporedu 27. travnja u Firenci.