Velimir Perasović s Uniksom izborio polufinale VTB lige

Petar Jenjić • četvrtak, 06.04.2023.

Uniks Kazan novi je polufinalist ruske VTB lige nakon što je i u trećoj četvrtfinalnoj utakmici svladao Parma Perm...

Uniks Kazan, kojeg vodi hrvatski trener Velimir Perasović, izborio je polufinale VTB lige. U četvrtfinalnoj seriji na tri pobjede danas je stigao do posljednje.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon uvjerljivih pobjeda na domaćem terenu, momčad iz Kazana danas nije imala prevelikih problema ni na gostovanju kod Parma Perma. Na koncu je slavila rezultatom 73:52.

Perasović je dobro rasporedio minutažu, a nijedan igrač nije igrao više od 26 minuta. Po 12 poena ubacili su Nenad Dimitrijević (šest asistencija) i Vince Hunter.

Najbolji je kod Parma Perma bio Malik Dime s 19 poena i 12 skokova.

Uniks u polufinalu čeka boljeg iz dvoboja između Zenita i MBA Moskve. Tamo je trenutno 1:1 u seriji, dok će u drugom polufinalu snage odmjeriti CSKA Moskva i Lokomotiv Kuban.