MZT odnosi pobjedu s Gripa, Splitu dodatno smanjene šanse za doigravanje

Petar Jenjić • petak, 07.04.2023.

Košarkaši Splita značajno su sebi umanjili šanse za plasman u doigravanje ABA lige nakon što je s Gripa pobjedu odnio MZT Skopje...

MZT pokušava sačuvati nade u ostanak u ABA ligi, a za to su mu dobro došli hrvatski klubovi. Nakon pobjede protiv Zadra, Makedonci su večeras na Gripama svladali Split rezultatom 77:74.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Split je tako ostao na deset pobjeda, koliko imaju i Studentski Centar i Zadar, dok je makedonska ekipa sada na šest pobjeda čime si značajno pojačava šanse da ostane u najvišem rangu.

Gosti su bolje krenuli i ubacili prvih osam poena na susretu. Makedonci su održavali rano stečeno vodstvo do 9. minute susreta kada tricom Shannona Shortera Split vodi s 18:17. Prvu dionicu zaključuju Žuti s četiri koša viška (24:20).

Split je vodio s 27:25, ali u narednih šest i pol minuta nije ubacio nijedan poen što je MZT-u bilo dovoljno za seriju 10:0. Prvo poluvrijeme zaključio je sa šest koševa viška, iako je na trenutke moglo biti i više (39:31).

Polovicom treće četvrtine gosti su imali dvoznamenkastu prednost (49:39), ali Split se vraća odličnim dalekometnim šutem izvana na samo poen zaostatka. Uoči posljednjih deset minuta gosti su imali četiri koša viška (59:55).

Loš ulazak u posljednju dionicu koštao je Split. MZT se u 34. minuti vratio na deset koševa viška (70:60). Domaćin se uspijevao spustiti na minus tri, ali više od toga ipak nije išlo.

Vojdan Stojanovski sa 16 koševa i sedam asistencija te Damjan Stojanovski s 13 poena predvodili su MZT do pobjede.

Najbolji je kod Splita bio Shannon Shorter s 22 poena, devet skokova i devet asistencija, Dominik Mavra dodao je 12 koševa i osam asistencija.