SuperSport Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 08.04.2023, 19:05 h, Rujevica
Suci: Zdenko Lovrić, Goran Pataki (oba Đakovo), Ivan Janić (Ilok), Toni Dadić (Zagreb)
1:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Frigan srušio Šibenčane, trio bodovno poravnat u borbi za treće mjesto

Mihaela Bradovski • subota, 08.04.2023.

Rijeka nastavlja s dobrim nastupima u drugom dijelu sezone. Upisala je pobjedu protiv Šibenika 1:0 golom Matije Frigana i tako se već izjednačila bodovno s trećeplasiranim Osijekom...

Dejan Radonjić
46'
21
Iker Pozo
46'
6
Marko Soldo
61'
24
Amer Hiroš
68'
90
Duje Čop
79'
Damir Čanadi

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Rijeka i Šibenik. Riječani su slavili s 1:0, bili su bolji protivnik, ali i Šibenik je prijetio i imao svoje prilike. Mogli su gosti izbjeći poraz i samim time vratiti se u vrlo povoljnu poziciju u borbi za opstanak, međutim nisu uspjeli i sada im Gorica puše za vratom.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sljedeće kolo donosi i Rijeci i Šibeniku izuzetno važne utakmice. Riječani dočekuju na Rujevici Hajduka, a Šibenik dočekuje na Šubićevcu Goricu.

Već u drugoj minuti Riječani su nakratko proslavili pogodak, Antonio Marin poslao je loptu u mrežu, ali gol nije priznat zbog zaleđa iako su se domaćini bunili vjerujući kako je sve bilo čisto.

Nastavila je Rijeka s boljom igrom pa je izvana prijetio Ampem, zatim i Janković koji je bio još bliži pogotku, ali njega je spriječila greda.

Šibenik se prvi put ukazao nakon 15 minuta igre kada je pobjegao Arai, ali je dostignut u kaznenom prostoru, riječki stoperi su ga blokirali i pucao je potpuno iskosa i vanjski dio mreže.

Odličnu priliku nakon pola sata igre imao je Dario Čanađija koji je iz blizine pucao poluvisoko u kut, ali fantastično se bavio Labrović i obranio njegov pokušaj.

Do kraja prvog dijela pucao je izvana Janković, imao je još jedan pokušaj i Selahi, ali nije bilo promjene rezultata. Na odmor se otišlo bez pogodaka, a i jedni i drugi su bili uvjereni kako su napravili dovoljno za vodstvo.

U drugom dijelu Rijeka je odmah stigla do vodstva. Rogić je malo komplicirao, Riječani su došli u posjed lopte i odigrali lijepu akciju koju je započeo Marin, nastavio Janković, a pogotkom zaključio Frigan.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a najbliže tome da se promijeni došao je u 82. minuti Dejan Radonjić. Napadač Šibenčana dobro je pucao glavom, ali sjajno je obranio Labrović.

Rijeka je tako došla do vrlo važnih bodova, a svakako treba spomenuti i povratnički nastup Mateja Mitrovića koji se potpuno oporavio od ozljede.