Casper Ruud u Estorilu stigao do desete titule karijere

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2023.

Norveški tenisač Casper Ruud pobjednik je ATP turnira u Estorilu gdje je u finalu bio bolji od Miomira Kecmanovića iz Srbije...

Trenutno peti tenisač svijeta Casper Ruud opravdao je status prvog nositelja na ATP turniru u portugalskom Estorilu te stigao do svoje 10. titule karijere.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U finalnom meču bio je bolji od Srbina Miomira Kecmanovića koji u svom četvrtom finalu nije uspio doći do druge ATP titule. Do finala nije izgubio nijedan set, ali ovdje je morao priznati poraz.

Ruud je slavio sa 6:2, 7:6 nakon jednog sata i 49 minuta igre. Prethodna dva međusobna dvoboja Kecmanović je dolazio do pobjede, no danas ipak nije imao previše šanse.

Norvežanin je spasio sve tri break prilike Kecmanovića, dok je dvije od osam svojih iskoristio, obje u prvom setu. U drugom mu je za pobjedu ipak trebao tie-break.