Frances Tiafoe opravdao ulogu prvog nositelja u Houstonu

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 10.04.2023.

Zaključen je ATP turnir u Houstonu gdje je do titule stigao domaći tenisač Frances Tiafoe protiv Argentinca Tomasa Etcheverryja...

Amerikanac Frances Tiafoe pobjednik je ATP turnira u Houstonu, a u finalu je svladao Argentinca Tomasa Etcheverryja sa 7:6, 7:6. Meč je trajao jedan sat i 55 minuta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za 25-godišnjeg Tiafoea, koji je u Houstonu bio postavljen za prvog nositelja, ovo je drugi osvojeni turnir u karijeri, prvoga je osvojio još prije pet godina u Delray Beachu, a do njega je stigao u svom šestom finalu.

S druge strane, 23-godišnji Ethceverry je i dalje bez naslova na ATP Touru, ovo mu je bio drugi nastup u finalu i drugi poraz, ranije ove godine je izgubio u završnici turnira u Santiagu od Čileanca Nicolasa Jarryja.

Bio im je ovo prvi međusobni dvoboj, a Tiafoe do titule nije izgubio nijedan set. Redom je pobjeđivao: Stevea Johnsona, Jasona Kublera i Gijsa Brouwera.