Ana Konjuh i Tena Lukas vrlo uvjerljive na startu turnira u Chiassu i Zaragozi

Branimir Korać • utorak, 11.04.2023.

Ana Konjuh i Tena Lukas nastupaju ovog tjedna na jakim ITF turnirima u Chiassu i Zaragozi, a u prvom kolu slavile su identičnim rezultatom. Ispustile su svaka tek po dva gema...

Ana Konjuh i Tena Lukas tijekom Billie Jean King Cup tjedna nastupaju na ITF turnirima u Španjolskoj i Švicarskoj te su na početku odmah upisale visoku pobjedu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Konjuh je krenula protiv Španjolke Andree Palazon te je odmah opravdala status velike favoritkinje. Palazon je u prvom setu uhvatila dva gema, ali nastavak je bio jednosmjeran, Konjuh je u drugom setu izgubila tek jedan poen na svom servisu i sa 6:2, 6:0 prošla je dalje.

U drugom kolu igrat će protiv druge nositeljice i 98. igračice svijeta, Bugarke Viktorije Tomove, koju je svladala u tri seta 2021. godine u Beogradu te 2022. godine u Rouenu.

Identičnim rezultatom Tena Lukas je u Chiassu svladala domaću igračicu Ylenu In-Albon koja je postavljena za treću nositeljicu. Švicarka je u velikom padu forme i ovo joj je sedmi uzastopni poraz i to bez osvojenog seta.

Lukas drugo kolo donosi Francuskinju Carole Monnet koja je u tri seta svladala sunarodnjakinju Audrey Albie.