Dino Prižmić uzvratio Francuzu za poraz i stigao do četvrtfinala Splita

Petar Jenjić • četvrtak, 13.04.2023.

Dino Prižmić izborio je četvrtfinale Challengera koji se ovog tjedna igra u Splitu, mladi hrvatski tenisač u dva je seta bio bolji od Arthura Cazauxa...

Na Challengeru u Zadru odigranom prije tri tjedna Arthur Cazaux bio je previsoka prepreka za Dina Prižmića koji je tada skupio samo dva gema. Danas je situacija bila drugačija.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladi hrvatski tenisač svladao je Francuza u dva seta, sa 7:5, 6:2, te mu tako uzvratio na najbolji mogući način. Novom pobjedom ušao je u četvrtfinale Challengera u Splitu gdje ga čeka veliki izazov, 82. tenisač svijeta Christopher O'Connell.

Prižmiću je danas za pobjedu trebalo sat i 50 minuta igre. Cazaux je dobro startao i poveo s 3:0, no njegov protivnik uzvraća na isti način. Kod rezultata 5:5 radi novi break, a nakon toga uzima i set.

Drugi je set bio kudikamo jednosmjerniji, Prižmić je startao s vodstvo od 2:0, a nešto kasnije ponovno oduzeo servis protivniku, inače 199. tenisaču svijeta.