Brekalo s Fiorentinom do visoke pobjede u Poljskoj

Branimir Korać • petak, 14.04.2023.

Nakon prvih susreta četvrtfinala Konferencijske lige jedna momčad je vrlo blizu prolazu i to Fiorentina koja je upisala veliku pobjedu kod Lecha...

Fiorentina je napravila veliki korak prema prolazu, slavila je u gostima kod Lecha s 4:1. Talijani su bili znatno bolji protivnik, na kraju su uvjerljivo i zasluženo slavili.

Igraj na utakmice Konferencijske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u četvrtoj minuti Arthur Cabral doveo je goste u vodstvo da bi sredinom prvog dijela Kristoffer Velde pogodio za 1:1.

Međutim bilo je to sve od Lecha, do kraja susreta Fiorentina je zabila još čak tri gola preko Nicolasa Gonzaleza, Giacoma Bonaventure i Jonathana Ikonea.

Antonio Milić odradio je cijelu utakmicu za domaćina, a kod gostiju Josip Brekalo je igrao do 85. minute.

Zanimljivo je bilo u Baselu gdje je susret okončan remijem 2:2, Basel je poveo, Nice napravila preokret, ali domaćin je ipak izbjegao poraz.

Dvostruki strijelac za domaćina bio je Mohammed Amdouni, a kod gostiju oba pogotka postigao je Teremas Moffi. Posebno atraktivan bio je drugi gol koji je krasno zabio škaricama.

Anderlechtu baš i ne ide u belgijskom prvenstvu, ali zato u Europi izgleda jako dobro. Upisao je pobjedu u prvom susretu četvrtfinala protiv AZ Alkmaara te na gostovanje nosi prednost 2:0.

Michael Murillo zabio je vodeći pogodak, a konačnih 2:0 postavio je Majeed Ashimeru.