SuperSport Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 22.04.2023, 19:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Varaždin

Raspoloženi Hajduk dobrim nastupom i atraktivnim golovima do pobjede protiv Varaždina

Mihaela Bradovski • subota, 22.04.2023.

Hajduk je odradio vrlo dobru utakmicu protiv Varaždina, slavio je 2:0 prekrasnim golovima Benrahoua i Sahitija...

Iako oslabljen i bez niza igrača, Hajduk je odradio dobru utakmicu protiv Varaždina te je upisao pobjedu 2:0. Lijepi golovi, dominacija i vrlo kvalitetan nastup, sve u svemu ugodna večer za navijače Hajduka na Poljudu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždinci nisu imali na raspolaganju Frana Brodića, a Domjanić koji ga je zamijenio dugo će pamtiti krasnu priliku iz koje je njegova momčad mogla povesti.

Prvu baš veliku priliku imali su Varaždinci iako treba zabilježiti i pokušaj Benrahoua koji je pucao u Zeleniku.

Na drugoj strani vrlo brzo uslijedila je već spomenuta situacija i velika šansa Varaždina za vodstvo. Drožđek je sjajno dao loptu u prostor za Domjanića koji je sam pred Lučićem, no vratar Hajduka izvrsno brani njegov udarac.

U 25. minuti Hajduk dolazi do vodstva. Dosuđen je slobodnjak za Splićane na 18 metara po sredini, krasno je preko živog zida u sam kut pogodio Benrahou.

Desetak minuta kasnije zbog ozljede je iz igre morao izaći Lukas Grgić umjesto kojeg je ušao još nedovoljno spreman Filip Krovinović.

Do kraja prvog dijela Varaždin je prijetio preko Šege i Teklića,m ali vratar je to obranio.

U drugom poluvremenu Hajduk je izgledao bolje, sve je više prijetio i samo je bilo pitanje vremena kada će doći do pogotka. Već u prvih 15 minuta drugog dijela Zelenika je sjajno obranio pokušaj Benrahoua iz blizine, zatim je Kolarić poslao loptu u svoju vratnicu da bi udarac Mlakara zelenika izvukao ispod grede.

Bila je to uvertira u 65. minutu kada Emir Sahiti fantastično vanjskim dijelom kopačke pogađa suprotni gornji kut.

Do kraja susreta bilo je prijetnji na obje strane, ali ostalo je 2:0, zaslužena pobjeda Hajduka koji je bio bolji i konkretniji.