Vrlo dobra utakmica Bilana na startu doigravanja u Grčkoj

Petar Jenjić • nedjelja, 23.04.2023.

Miro Bilan ubilježio je double-double učinak u pobjedi njegovog Peristerija protiv AEK-a na startu doigravanja za prvaka...

Krenulo je doigravanje za prvaka Grčke. U četvrtfinalu trećeplasirani Peristeri za protivnika ima AEK koji je regularni dio sezone zaključio na šestom mjestu.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvoj utakmici Peristeri je bio domaćin te stigao do pobjede rezultatom 87:73. AEK je slavio u prva dva susreta ove sezone, ali je Peristeri bio slavio u zadnjem, onom u polufinalu Kupa.

Danas je taj omjer izjednačen, a domaćin je susret prelomio u posljednjoj četvrtini koju je dobio s 23:10. Do pobjede ga je predvodio Marcus Denmon s 29 poena i pet skokova.

Svoju rolu vrlo dobro je odigrao i Miro Bilan koji je za nešto manje od 27 minuta dodao 11 koševa (2/3 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 7/7), 11 skokova i dvije asistencije.

Po 17 koševa kod AEK-a ubacili su Dimitris Flionis (osam skokova) i Kenny Williams.