Tudorov Marseille sretnim golom do prve pobjede kod Lyona od 2007. godine

Petar Jenjić • nedjelja, 23.04.2023.

Nogometaši Marseillea stigli su pobjede na gostovanju kod Lyona u posljednjim sekundama susreta nakon nespretne reakcije domaće obrane...

Sjajna i dramatična utakmica odigrana je u Lyonu gdje je Marseille tražio i došao do svoje prve pobjede u gostima kod ovog protivnika nakon 2007. godine.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kroz veći dio utakmice bio je nešto bolja momčad, a na koncu je uz dosta sreće stigao do pobjede od 2:1 i vratio se na drugo mjesto ljestvice ispred Lensa.

U završnici prvog poluvremena gosti su stigli do vodstva. Sjajna dugačka lopta za Alexisa Sancheza koji se sjurio prema golu, a Anthony Lopes mu obranio udarac. Na odbijenu loptu natrčava Cengiz Under i skreće je u gol.

Marseille je igrao bolje u nastavku, češće dolazio pred protivnički gol, a imao i odličnu šansu preko Undera koji je propustio podebljati vodstvo svoje ekipe.

Kazna je stigla u 68. minuti, centrirao je Corentin Tolisso, a loptu u gol skrenuo tko drugi nego Alexandre Lacazette koji je zabio u trećoj uzastopnoj utakmici.

I jedni i drugi imali su svoje dobre šanse, ali promjene rezultata nije bilo sve do zadnjih sekundi utakmice kada je Marseille stigao do novog pogotka. Nesretni Sinaly Diomande napucao je suigrača Mala Gusta, a lopta je ušla u gol.

Iako je imao igrača manje nakon isključenja Tejija Savaniera, Montpellier je stigao do pogotka preko Stephyja Mavididija i sva tri boda protiv Rennesa.

Za goste je nastupio Lovro Majer, a u igru je ušao u 81. minuti.