Gostujuće pobjede Partizana i Maccabija, Punter u zadnjoj sekundi šokirao Madrid

Branimir Korać • srijeda, 26.04.2023.

Odigrana su prva dva četvrtfinalna susreta doigravanja u Euroligi, a gosti su bili uspješniji i došli su do breaka. Partizan je u Madridu slavio protiv Real Madrida, a Maccabi je u gostima svladao Monaco...

Iznenađenje u Madridu! Partizan je odigrao sjajnu utakmicu i slavio je protiv Reala 89:87 te tako poveo u seriji. Nije neko čudo, iznenađenja se najčešće i događaju u prvim utakmicama u seriji pa je tako partizan došao do breaka. za Real to znači da će morati uzeti barem jednu pobjedu na vrućem terenu u Beogradu ako želi u polufinale, a želi.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Madridu se od početka vodila velika bitka, Partizan je držao korak s Realom i nije mu dopustio neko veliko odvajanje.

U završnici susreta, 21 sekundu prije kraja, Gabriel Deck je izjednačio uz prekršaj Zacha LeDaya. Deck je ubacio dodatno bacanje, ali zadnji napad imao je Partizan te ga je tricom za pobjedu okončao Kevin Punter.

Punter je bio prvo ime susreta s 26 poena (5/8 trica) uz šest asistencija dok je Zach LeDay dodao 13 poena. Kod Reala Deck je ubacio 24 poena uz osam skokova, a Guerschon Yabusele dodao je 14 poena. Mario Hezonja ua 15 minuta dodao je osam poena (1/5 za dva, 2/4 za tri).

Odličan posao napravio je i Maccabi koji je u gostima bio bolji od Monaca sa 79:67. Izraelci su tako poveli u seriji, sve četiri četvrtine riješili su u svoju korist i vrlo brzo stigli su do breaka.

Monaco je imao velikih problema sa šutom, za tricu je šutirao tek 4/26, a tako je jako teško bilo koga svladati u ovom natjecanju.

Najbolji kod Maccabija bili su Wade Baldwin s 20 poena, šest skokova i šest asistencija te Lorenzo Brown s 15 poena. Kod poraženih po 15 poena upisali su Alpha Diallo (šest asistencija) i Mike James (šest skokova, pet asistencija).