Borna Gojo u dva seta bolji od Mađara za prolaz u glavni ždrijeb u Madridu

Branimir Korać • srijeda, 26.04.2023.

Borna Gojo izborio je prolaz u glavni ždrijeb Masters 1000 turnira u Madridu. U finalu kvalifikacija svladao je Mađara Zsombora Pirosa...

Odličan posao odradio je Borna Gojo u finalu kvalifikacija na turniru u Madridu. Protivnik mu je bio Zsombor Piros, a Gojo je slavio sa 7:6, 6:2.

Igraj na Monteiro - Gojo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač bio je na rubu gubitka prvog seta, naime Piros je vodio sa 6:2 u tie-breaku, ali Gojo je onda nanizao šest poena i s 8:6 uzeo prvi set.

Takav preokret napunio ga je samopouzdanjem i odmah je s dva breaka u drugom setu pobjegao na 4:0 i praktički riješio pitanje pobjednika.

Do kraja seta Piros mu nije nijednom zaprijetio i Gojo je pobjedom 7:6, 6:2 izborio nastup u glavnom turniru.

Tamo će mu protivnik biti Brazilac Thiago Monteiro s kojim se Gojo još nije susretao.