SuperSport Hrvatska nogometna liga, 31. kolo, 27.04.2023, 18:00 h
2:0(0:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Riječani slomili Lokose sredinom drugog dijela, Frigan ponovno zabio

Branimir Korać • četvrtak, 27.04.2023.

Dvoboj momčadi koje su u borbi za mjesta koja vode u Europu pripao je Rijeci. Rijeka je s 2:0 bila bolja od Lokomotive i vratila se na treće mjesto na ljestvici...

Velika očekivanja bila su uoči ovog dvoboja između Rijeke i Lokomotive, ali moramo priznati kako su ove momčadi znale pružiti i bolje i neizvjesnije dvoboje. Osjetilo se u zraku koliko je važan susret, pobjedu su htjeli i jedni i drugi, ali u konačnici Rijeka je ipak bila bolja i zasluženo je slavila.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom poluvremenu vidjeli smo vrlo malo kvalitetnog nogometa. Lokomotiva je imala nekoliko pokušaja koji nisu bili problem za Labrovića, a Rijeka sve do 37. minute niti to. Onda je imala prvu pravu i konkretnu situaciju, Selahi je dobio loptu na desnoj strani, opalio je prema suprotnom kutu, ali Kalaica je odlično uklizao i odbio loptu u korner.

Dvije minute kasnije zaprijetio je i Janković i to iskosa iz blizine, međutim Čavlina je bio odlično postavljen i obranio je taj pokušaj.

U drugom poluvremenu Riječani su krenuli bolje i konkretnije prema golu pa je tako Selahi još jednom zaprijetio, opalio je iz voleja posred gola, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.

U 65. minuti stiže pogodak. Smolčić je pucao iz gužve, sjajno je obranio Čavlina, odbio je loptu na stranu do Frigana koji ne griješi i lijepo pogađa za 1:0.

Još se nije niti stišalo slavlje, dvije minute kasnije Rijeka dolazi do drugog pogotka. Liber je dobio loptu na 11-12 metara, pogledao gdje je Čavlina i onda krasno vanjskim dijelom kopačke pogodio u sam kut.

Lokomotiva je pokušala odmah uzvratiti, ali nije imala mirnoće u završnici i ovo jednostavno nije bio njen dan. Rijeka je rutinski održavala prednost i na kraju mirno slavila s 2:0.

Ovom pobjedom Rijeka je ponovno treća na ljestvici, a Lokomotiva se sve više udaljava od borbe za europska mjesta.