DFB Pokal, polufinale, 02.05.2023, 20:45 h
Freiburg
Freiburg 1:5 RB Leipzig
RB Leipzig

Gvardiol isključen, Olmo briljirao, Leipzig visokom pobjedom do finala DFB Pokala

Branimir Korać • utorak, 02.05.2023.

Repriza prošlogodišnjeg finala DFB Pokala nije ponudila nikakvu neizvjesnost. Leipzig je odigrao sjajnu utakmicu u Freiburgu i sve riješio već u prvom poluvremenu...

Otkako su preko Bayerna u drami izborili prolaz u polufinale DFB kupa te saznali da igraju protiv Leipziga, iz Freiburga su najavljivali osvetu za poraz u prošlosezonskom finalu.

Igraj na Stuttgart - Eintracht Frankfurt na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim nisu bili niti blizu. Leipzig je na krilima Danija Olma odigrao sjajnu utakmicu i upisao pobjedu čak 5:1, a već na poluvremenu bilo je 4:0.

Olmo je na travnjaku bio 60 minuta i za to vrijeme upisao je gol i čak tri asistencije, od prve minute igrao je i Joško Gvardiol, ali on je u 58. minuti isključen nakon što je napravio prekršaj kao zadnji igrač obrane.

Olmo je mrežu Freiburga načeo već u 13. minuti kada je nakon ubačaja Halstenberga pogodio glavom, a onda je preuzeo ulogu asistenta. Do kraja prvog dijela asistirao je Benjaminu Henrichsu, Dominiku Szoboszlaiju i Christopheru Nkunkuu za 4:0.

U drugom dijelu dosta rano je došlo to isključenje Gvardiola, ali već pošteno uzdrmani domaćin nije uspio zakomplicirati dvoboj.

Smanjio je zaostatak u 75. minuti preko Michaela Gregoritscha, ali to je bilo sve. U završnici susreta, unatoč igraču manje Leipzig dolazi i do petog gola.

U kaznenom prostoru srušen je Mohamed Simakan i dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Szoboszlai.

Protivnik Leipzigu u finalu bit će Stuttgart ili Eintracht Frankfurt.