Petra Martić bez šanse protiv najbolje tenisačice svijeta, uhvatila samo tri gema

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.05.2023.

Petra Martić nije imala nikakve šanse protiv prve tenisačice svijeta Ige Swiatek. U četvrtfinalu turnira u Madridu Swiatek je slavila u dva seta...

Svega 70 minuta trajao je meč između Ige Swiatek i Petre Martić. I u drugom njihovom međusobnom dvoboju Swiatek je bila vrlo uvjerljiva. Prije dvije godine u Indian Wellsu slavila je sa 6:1, 6:3, a danas u Madridu bilo je 6:0, 6:3.

Igraj na mečeve turnira u Madridu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Još jedno uvjerljivo izdanje Poljakinje ostavilo je Petru Martić bez rješenja u većem dijelu meča. Ne treba čuditi, Swiatek je u ovom trenutku ipak nedodirljiva za najveći broj igračica.

Prvi set bio je gotov vrlo brzo, a Martić je u njemu osvojila samo jedan poen na svom servisu. U trećem gemu imala je break loptu za povratak u set, ali nije je iskoristila.

U drugom setu Martić je popravila igru na svom početnom udarcu i dopustila je Swiatek samo jednu break loptu do kraja seta. Problem je što ju je Poljakinja iskoristila, tu je povela s 4:2 i mirno dovršila set.

Petra je u cijelom meču osvojila svega 29 poena, a Swiatek je iskoristila sve svoje četiri break lopte.

U polufinalu Poljakinja će igrati protiv Veronike Kudermetove koju je svladala bez izgubljenog seta u sva tri dosadašnja dvoboja.

Ovim četvrtfinalom Martić bi trebala napredovati za pet mjesta i vratiti se u Top 30 na 28. poziciju.