SuperSport Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 05.05.2023, 18:00 h, Šubićevac
Suci: Ivan Bebek, Luka Pajić, Željko Bučar; 4. sudac: Goran Pečarić
Fran Brodić 86'
Varaždin

Varaždin "prebrodio" Šubićevac, Šibenčani u sve težoj situaciji

Petar Jenjić • petak, 05.05.2023.

Nogometaši Varaždina upisali su pobjedu na gostovanju kod Šibenika i tako se u sklopu 33. kola SuperSport HNL-a vratili na pozitivan kolosijek...

Barnabas Moses Zambrang
66'
9
Dejan Radonjić
66'
8
Dino Skorup
75'
30
Josip Knežević
75'
31
Josip Baturina
80'

Mario Kovačević

Nakon šest utakmica bez pobjede, nogometaši Varaždina pronašli su svoju žrtvu. To je bio Šibenik kojem su očajnički trebali bodovi u borbi za ostanak. Do njih nisu došli. Gosti su slavili s 2:0, a oba pogotka postigli su u drugom poluvremenu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Varaždinci tako ostaju u šansama za Europu, dok je Šibenik u nezavidnoj situaciji. Na posljednjem je mjestu s bodom iza Gorice koja ima i utakmicu manje, a u preostala tri kola čekaju ih dvoboji protiv Dinama, Osijeka i Hajduka.

Prva dobra situacija na utakmici stigla je u trećoj minuti kada je Amer Hiroš opalio iskosa u bliži kut, no kraj stative odlazi lopta. Još bolja situacija na drugoj strani pet minuta kasnije, Niko Domjanić dobio je loptu na deset metara i neometan pucao, no Lovre Rogić obranio je njegov pokušaj.

Odličan udarac Hiroša, najopasnijeg Šibenčanina danas, stigao je u 35. minuti. Tada je bio još bliže pogotku, no pogodio je gredu. Imali su i gosti svoje prilike i udarce preko Michela Šege i Marina Pulja, no promjene rezultata nije bilo.

U završnici prvog poluvremena Šibenčani su pritisnuli, nanizali nekoliko kornera i prijetnji prema golu Zelenike. Vratar Varaždina otklonio je sve opasnosti, a na poluvrijeme se otišlo bez postignutih pogodaka.

Dimitar Mitrovski razveselio se nakratko u 61. minuti kada je zabio pogodak, no dosuđeno je zaleđe. Samo devet minuta kasnije Varaždin je stigao do vodstva, a Makedonac upisao svoj prvijenac u SuperSport HNL-u.

Bila je to dobra kombinacija gostiju, akciju je pokušao zaključiti Fran Brodić, pogodio je stativu, no Mitrovski je bio na odbijancu i neometano pogodio u praznu mrežu. Nakon kratke provjere pogodak je potvrđen.

Leon Belcar ušao je u igru u 84. minuti, a dvije minute kasnije upisao asistenciju. Ubacio je s desne strane na Brodića koji je uklizao i skrenuo loptu u gol. Tako je bilo riješeno pitanje pobjednika.