SuperSport Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 06.05.2023, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja), Ante Čulina (Zagreb)

Bodom zadovoljni i jedni i drugi, Gorica i Slaven Belupo nisu puno ponudili

Mihaela Bradovski • subota, 06.05.2023.

Prvi subotnji dvoboj 33. kola SuperSport HNL-a između Gorice i Slaven Belupa nije oduševio. Susret je okončan bez pogodaka, ali i bez previše prilika...

Puno više se očekivalo od dvoboja između Gorice i Slaven Belupa. Na kraju je to bio "ziheraški" susret u kojem nitko nije htio izgubiti i nije bio sklon bilo kakvom riziku.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prilike u ovom susretu mogu se nabrojati na prste jedne ruke, nije bilo čak niti pritiska bilo koje momčadi koji bi barem malo uzdrmao uspavanku. Ritam dvoboja dodatno su razbile i izmjene u drugom poluvremenu, u zadnjih 25 minuta i Sopić i Zekić maksimalno su iskoristili tu opciju pa je bilo daleko više izmjena nego uzbuđenja.

Gorica je u ovom susretu imala priliku iskoristiti poraz Šibenika i odvojiti se na velikih četiri boda razlike, ali se zadovoljila i bodom te plus dva u odnosu na glavnog konkurenta.

U prvom poluvremenu prvo uzbuđenje zabilježeno je u 14. minuti kada je Fruk pao u 16 metara, a Bel pokazao kako je Božić čisto odnio loptu.

Gorica je uglavnom prijetila izvana, u 16. minuti Fruk je odlično opalio, a Čović prebacio preko grede, zatim je isti igrač probao i iz slobodnog udarca s 18 metara da bi najbolja prilika stigla u 45. minuti kada je ubačena lopta s lijeve strane, a Bralić pucao glavom u padu, ali u Čovića.

Drugo poluvrijeme nije donijelo bolji nogomet, nastavilo se u istom ritmu. I jedni i drugi nisu imali dovoljno volje i želje da pritisnu protivnika i dođu do konkretnijih situacija.

Najbolja šansa bila je ona iz sudačke nadoknade kada je Mihalić opalio izvana, a Radošević obranio taj pokušaj prebacivanjem lopte u korner.

Koprivničanci se polako opraštaju od borbe za Europu, a s druge strane Gorica se barem malo odvaja od Šibenika.