Serie A, 34. kolo, 07.05.2023, 12:30 h
Atalanta
Atalanta 0:2 Juventus
Juventus

Juventus slavio u Bergamu i zasjeo na drugo mjesto, Pašalić zamijenjen u drugom poluvremenu

Krešimir Milić • nedjelja, 07.05.2023.

Hrvatski reprezentativac imao je dobru priliku za dovesti Atalantu u vodstvo na ovom susretu, ali njegov pokušaj je završio visoko preko vrata. Stara dama ovom pobjedom korača prema Ligi prvaka, dok bi se Atalanta mogla na kraju zadovoljiti i Konferencijskom ligom…

Borba za pozicije koje vode u Ligu prvaka bile su primarni cilj uoči dvoboja Atalante i Juventusa, a kako stvari stoje Atalanta je daleko od tog ostvarenja. Nedostajalo je danas preciznosti u Bergamu domaćinima, ali nije zato Staroj dami koja je slavila s 2:0 u 34. kolu Serie A.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atalanta je ušla u ovaj dvoboj s ciljem da se ponovno približi poziciji koja bi vodila u Ligu prvaka, ali ono što su odigrali nije bilo vrijedno toga. Ponovno će Atalanta po svemu sudeći svoj europski put graditi kroz neko od dva preostala natjecanja, a trenutno je najbliže Konferencijskoj ligi.

Prvi dio obilježila je nevjerojatna nepreciznost na obje strane, ali tu je više prednjačila Atalanta. Ukupno su uputili 18 udaraca na gol, Atalanta 13, a Juventus pet, no nijedan nije išao u okvir gola.

Bolje prilike tu je imala Atalanta uključujući i onu u 25. minuti kad je Scalvini pogodio stativu, a lopta se odbila u gol-aut. Još bolja je bila pred kraj prvog poluvremena kad se nije proslavio naš reprezentativac Mario Pašalić.

Stigla je s lijeve strane lopta za hrvatskog veznjaka koji je imao čistu situaciju za realizaciju, ali njegov pokušaj je završio visoko iznad gola. U drugom dijelu diže se razina preciznosti, ali kod Juventusa koji dolazi u vodstvo u 56. minuti. Iling Junior je povukao akciju i dodao na lijevu stranu za Rabiota koji ubacuje oštro na peterac. Loptu je pokušao izbiti Zappacosta, ali je zapravo samo servirao Ilingu Junioru koji zabija za 0:1 u Bergamu.

Pokušala je Atalanta do kraja barem do boda, ali Gasperinijeva momčad nije uspjela pronaći preciznost s kojom bi došli do gola. Najbliže su bili pred kraj susreta kad je Zappacosta pogodio stativu, nakon čega je Stara dama privela susret mirno do pobjede.

I to golom u zadnjoj minuti kad je zabio Vlahović za potvrditi tri boda. Chiesa je povukao kontru, dodao do srpskog napadača koji je zakucao loptu u mrežu za 0:2 u devetoj minuti sudačke nadoknade.

Mario Pašalić igrao je danas od prve minute, a zamijenjen je 60. minuti kad je u igru ušao Muriel.

Juventus se ovom pobjedom popeo na drugo mjesto Serie A i preskočio Lazio od kojeg sad ima dva boda više. Atalanta je ostala na šestom mjestu s 58 bodova.