PPD Zagreb pao u Našicama, Nexe potpuno otvorio utrku za naslov prvaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.05.2023.

Nakon što su ispali iz Kupa, Našičani su se posve okrenuli hrvatskom prvenstvu kao jedinom preostalom natjecanju u kojem mogu do trofeja. Da bi ostali s kakvim-takvim šansama u toj utrci morali su slaviti protiv PPD Zagreba u desetom kolu Lige za prvaka...

Vrlo zanimljiv dvoboj u Našicama u kojem je Nexe igrao za ostanak u utrci za naslov prvaka, a PPD Zagreb za potpuno približavanje osvajanju titule. Završilo je pobjedom Nexea 26:23 što potpuno otvara utrku za titulu prvaka Hrvatske.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nexe je odradio jako dobar posao protiv Zagreba, vodio je od početka susreta, imao i uvjerljivo vodstvo da bi u drugom poluvremenu dopustio PPD-u da se potpuno priključi i zakomplicira utakmicu. Međutim u završnici je ipak iskontrolirao rezultat i sjajnim obranama Radovanovića Ćavaru s krila zadržao vodstvo.

Nexeu je u prvom poluvremenu trebalo samo pet minuta da se potpuno odvoji i stavi Zagreb u probleme. Serijom 6:0 pobjegao je na 13:6 što mu je bilo i najuvjerljivije vodstvo. Do odlaska na odmor bez ikakvih problema zadržao je tu visoku razliku.

U drugo poluvrijeme Nexe je ušao sa 17:11, ali samo deset minuta trebalo je gostima da se potpuno vrate u utakmicu. PPD Zagreb je bolje ušao u drugo poluvrijeme i u 40. minuti golom Čupića stigao je na 19:18.

Iako se vratio u utakmicu, Zagreb ipak nije uspio izbrisati minus i izjednačiti, održavali su domaćini vodstvo i na kraju zasluženo slavili.

Radovanović je skupio sedam obrana, ali uz gotovo 50 posto uspješnosti, Marin Jelinić postigao je šest golova dok je Fahrudin Melić dodao pet golova. Kod PPD Zagreba Aljaž Panjtar imao je 11 obrana, a šest golova zabio je Miloš Kos.