Gudurić nije mogao sam, Olympiakos u majstorici bolji od Fenerbahčea

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 09.05.2023.

Barceloni se na Final Fouru Eurolige pridružio i Olympiakos. Grci su u petoj utakmici četvrtfinalne serije svladali Fenerbahče i s 3-2 prošli u polufinale...

Košarkaši grčkog Olympiakosa druga su momčad koja se plasirala na ovogodišnji završni turnir Eurolige, a to su ostvarili uvjerljivom pobjedom na domaćem terenu protiv turskog Fenerbahčea svladavši ga s 84:72 (20:15, 24:18, 21:19, 19:20) u odlučujućoj utakmici doigravanja.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dvoboj je u dvorani "Mira i prijateljstva" bio rezultatski izjednačen do 16. minute (31:31), da bi za manje od četiri minute domaća momčad napravila seriju 13:0 i na veliki odmor otišla s dvoznamenkastom prednošću (44:33).

Do kraja dvoboja Fenerbahče se više nije uspio približiti Olympiakosu na manje od osam koševa.

Grčku momčad je do pobjede predvodio Kostas Sloukas s 22 koša i šest asistencija, a značajan doprinos su dali Saša Vezenkov sa 17 poena i Kostas Papanikolaou s 14 koševa i 11 skokova.

Kod Fenerbahčea je jedini raspoložen bio Marko Gudurić koji je ubacio 26 koševa, a pogodio je osam trica iz 12 pokušaja. Svi ostali njegovi suigrači zajedno su imali šut za tricu 0/15.

Olympiakos u polufinalu čeka boljeg iz dvoboja Monaca i Maccabija iz Tel Aviva, a odlučujući peti dvoboj će u srijedu biti odigran u Kneževini.

Barcelona, koja je u tri utakmice izbacila Žalgris u čijoj će dvorani u Kaunasu biti održan Final Four od 19. do 21. svibnja, u drugom polufinalu čeka pobjednika pete utakmice u kojoj će Real u srijedu u Madridu ugostiti beogradski Partizan.