Ziceri, stative, grede: Juniori Hajduka u 90. do pobjede protiv Lokomotive

Petar Jenjić • srijeda, 10.05.2023.

Ivan Krstanović bio je junak Hajdukovih juniora, a za pobjedu protiv Lokomotive u jako zanimljivom dvoboju zabio je u 90. minuti...

Juniori Hajduka upisali su pobjedu u zaostaloj prvenstvenoj utakmici protiv Lokomotive te i dalje ovise sami o sebi kada je u pitanju naslov prvaka. Sada su na dva boda iza Dinama uz jednu utakmicu manje.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Marijana Budimira slavila je rezultatom 2:1, ali stanje na semaforu moglo je biti i potpuno drugačije, s obzirom na to da su i jedna i druga ekipa imale veliki broj prilika.

Nakon što je Jere Vrcić promašio šansu iz blizine, Lokomotiva je povela u 11. minuti kada je glavom nakon ubačaja s lijeve strane poentirao Vito Matijević.

Šest minuta kasnije Hajduk je izjednačio. Niko Đolonga asistirao je za Vrcića koji se prebacuje s lijeve na desnu nogu te poentira s osam metara.

Dominik Vincelj obranio je nakon toga udarac Roka Brajkovića, a odbijanac istog igrača s gol linije očistio je jedan igrač Lokomotive. U 31. minuti Tomislav Arković pucao je glavom, lopta se odbila od Brajkovića na gredu.

U završnici poluvremena odlična šansa Lokomotive kada je Marko Batur odigrao je za Matijevića koji je s devet metara promašio prazan gol. Uslijedio je i pokušaj Lovre Stanića koji je obranio Borna Buljan.

Matijević je imao veliku šansu za goste i u 67. minuti, no pucao je jako loše. Četiri minute kasnije Hajduk ponovno pogađa okvir gola, ovoga puta Domagoj Begonja za nekoliko centimetara propustio je dovesti domaće u vodstvo.

Nakon što je Boris Baškarad promašio iz blizine u 88. minuti, dvije minute kasnije Hajduk je ipak preokrenuo. Pucao je prvo Marino Žeravica, zatim i Lovre Lončar, oba udarca obranio je Vincelj, ali treći odbijanac dolazi do Ivana Krstanovića koji šalje loptu u gol.