Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - prve utakmice, 10.05.2023, 21:00 h, Giuseppe Meazza
Junior Messias
18'
28
Malick Thiaw
59'
27
Divock Origi
59'
20
Pierre Kalulu
82'
32
Tommaso Pobega
82'
Marcelo Brozović
62'
90
Romelu Lukaku
70'
6
Stefan de Vrij
70'
11
Joaquín Correa
78'

Simone Inzaghi
Susret počinje u 21:00 sati.
 Milan i Inter sastaju se na San Siru u prvom od dva susreta polufinala Lige prvaka, veliki Derby della Madonnina. Marcelo Brozović i Ante Rebić prvi susret započinju na klupi.
1' Počela je utakmica.
7' Obje momčadi krenule su u visokom ritmu, ali čekaju se još prve prilike.
8'
GOL! Milan - Inter 0:1
Mrežu je zatresao Edin Džeko.
8' Inter vodi 1:0! Ubačena lopta s lijeve strane na Edina Džeku kojeg je čuvao vrlo loše Calabria i Džeko pored njega nogom šalje loptu u mrežu.
11'
GOL! Milan - Inter 0:2
Mrežu je zatresao Henrih Mhitarjan.
11' Očajna reakcija Milanove obrane još jednom! Ponovno lopta s lijeve strane, ovaj put na rub kaznenog prostora, Mhitarjan je uzima i ulazi u 16 metara dok ga svi gledaju i onda lakoćom zabija. Užasna obrana Milana.
15' Vratnica Calhanoglua! Milan je vrlo rano na koljenima, Calhanoglu je sjajno opalio s nekih 12-13 metara i zatresao vratnicu, zatim je pokušao i Mhitarjan, ali to je obranio Maignan da bi nakon toga Barella opalio preko gola.
18'
Izmjena! Izlazi Ismaël Bennacer, ulazi Junior Messias.
18' Kao da sam početak nije loša vijest za Piolija, ostao je zbog ozljede bez Bennacera, a i Maignan šepa.
28' Milan se stabilizirao nakon užasnog otvaranja utakmice, preuzeo je kontrolu, ali bez nekih konkretnih akcija. Inter drži Milan podalje od svog gola.
31' Kazneni udarac za Inter. Kjaer je sapleo Martineza u 16 metara, novi problemi za Milan. Međutim, nakon pregleda snimke, poništena je odluka, nema penala.
35' Nastavlja Inter prijetiti, Martinez preko gola, pa Dumfries vrlo blizu pogotka, Milanova obrana danas izgleda jako loše.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+1'
Žuti karton dobio je Rade Krunić.
45'+3'
Žuti karton dobio je Henrih Mhitarjan.
45'+4' Kraj prvog dijela, Inter bolji i zasluženo vodi.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
50' Prvi pokušaj u drugom dijelu imao je Milan, pucao je Brahim Diaz i poslao loptu pokraj vratnice.
52' Možda i najbolja prilika za Milan u ovom susretu, Messias je dobio loptu u prostor, ušao u 16 metara, gađao suprotni kut, ali nije bio precizan.
53' Krasna prilika za Inter! Bastoni je napravio sve i onda savršeno proigrao Džeku koji je sam pred Maignanom, ali on brani njegov šut!
59'
Izmjena! Izlazi Simon Kjar, ulazi Malick Thiaw.
59'
Izmjena! Izlazi Alexis Saelemaekers, ulazi Divock Origi.
62'
Izmjena! Izlazi Henrih Mhitarjan, ulazi Marcelo Brozović.
63' Vratnica! Dobra akcija Milana, povratna lopta na rub kaznenog prostora za Tonalija koji odlično puca i pogađa vratnicu!
64'
Žuti karton dobio je Fikayo Tomori.
70'
Izmjena! Izlazi Edin Džeko, ulazi Romelu Lukaku.
70'
Izmjena! Izlazi Federico Dimarco, ulazi Stefan de Vrij.
78'
Izmjena! Izlazi Lautaro Martínez, ulazi Joaquín Correa.
82'
Izmjena! Izlazi Davide Calabria, ulazi Pierre Kalulu.
82'
Izmjena! Izlazi Brahim Díaz, ulazi Tommaso Pobega.
90' Četiri minute nadoknade.
90'+5' Kraj, Inter odnosi pobjedu 2:0!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!