Wisla se spasila od poraza u završnici, velika pobjeda PSG-a u Kielu

Mihaela Bradovski • srijeda, 10.05.2023.

Odigrana su prva dva susreta četvrtfinala Lige prvaka rukometaša. Wisla i Magdeburg su remizirali dok je PSG slavio u gostima kod Kiela...

Wisla je odigrala odličnu utakmicu na svom parketu protiv Magdeburga, spriječila je snažnog protivnika da u prvom susretu dođe do ključne prednosti i odluka će pasti u Njemačkoj.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Završilo je 22:22 iako u početku nije izgledalo da će Wisla izvući išta pozitivnog iz ovog dvoboja. Magdeburg je poveo sa 7:2, imao je u drugom poluvremenu i šest golova prednosti, no Poljaci se nisu predavali.

S četiri gola u zadnjih pet minuta Wisla se potpuno vratila u utakmicu i na uzvrat nosi 22:22 i nadu da može iznenaditi u Njemačkoj.

Po četiri gola za Wislu postigli su Lovro Mihić i Sergej Kosorotov dok je Tin Lučin dodao tri. Kod Magdeburga Michael Damgaard postigao je osam pogodaka, a Kay Smits šest.

Zato je veliku gostujuću pobjedu upisao PSG koji je bio bolji od Kiela s 31:27. Parižani su odigrali jako dobru utakmicu i to posebno u zadnjih 15 minuta kada su i stigli do prednosti.

Kiel je zadnji put bio u egalu u 45. minuti kada je Reinkind izjednačio na 20:20, a nakon toga Parižani su se odvojili i upisali pobjedu.

Jannick Green skupio je 12 obrana, a po šest golova postigli su Dainis Krištopans, Ferran Sole i Elohim Prandi. Landin je na drugoj strani također imao 12 obrana, devet golova postigao je Sander Sagosen, a pet Harald Reinkind. Domagoj Duvnjak nije došao do pogotka.