SuperSport Hrvatska nogometna liga, 34. kolo, 12.05.2023, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Kyriakos Athanasiou, Petros Petrou, Charalampos Georgiou (svi Cipar)

Slaven Belupo bez pobjede protiv Lokomotive, VAR poništio Hoxhin pogodak

Branimir Korać • petak, 12.05.2023.

U prvom susretu 34. kola SuperSport HNL-a, pobjednika nije bilo. U teškim uvjetima uz pljusak koji je trajao dobrim dijelom susreta, Slaven Belupo i Lokomotiva odigrali su 0:0...

Lokomotiva se oprostila od europskih ambicija, ali Slaven Belupo još uvijek se nadao. Nakon današnjeg remija u Koprivnici, Slaven Belupo također polako ispada iz igre za Europu, preostale su mu još dvije utakmice, a zaostatak za Osijekom je četiri boda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Koprivničanci su se nadali kako mogu do sva tri boda u ovom susretu, čak su i bili na pravom putu s obzirom da su došli do pogotka, ali on nakon što je proslavljen ipak nije priznat.

Od početka su i jedni i drugi igrali angažirano i borbeno, ali nedostajalo je onih pravih prilika. Nedugo nakon početka susreta spustio se i pljusak i bilo je sve teže igrati.

Prva konkretnija prijetnja stigla je nakon pola sata igre kada je Kulenović pucao iskosa, ali Čović je obranio taj pokušaj. Dosta slična situacija bila je i na suprotnoj strani kada je u 40. minuti Hoxha probao iskosa, ali njegov pokušaj brani Čavlina.

U drugom dijelu sličan razvoj igre kao u prvom poluvremenu, malo prilika, ali ipak viđen pogodak koji u konačnici nije priznat.

U 80. minuti dosuđen je slobodni udarac za Slaven Belupo na nekih 18 metara iskosa, Hoxha je pucao, pritom se okliznuo, ali svejedno je lopta u visokom luku završila u suprotnom gornjem kutu. Slavenovi igrači proslavili su vodstvo i dok se čekalo na izvođenje s centra, sudac je poništio pogodak. Razlog: Hoxha je u padu kada se okliznuo dva puta dirao loptu i gol nije priznat.

Slaven je pritisnuo i krenuo po novo vodstvo, ali u konačnici je Lokomotiva bila bliže pogotku. U 88. minuti Vasilj je pucao, Čović nije bio najsigurniji, ali to nije kaznio Tuci i ostalo je 0:0.

Lokomotiva je tako uzela bod u Koprivnici, pokvarila je planove Slaven Belupu u susretu u kojem je remi i najpravedniji.