Preokret Donne Vekić za plasman u osminu finala Mastersa!

Petar Jenjić • nedjelja, 14.05.2023.

Donna Vekić uspješno je odradila meč trećeg kola na Mastersu u Rimu gdje je bila bolja od Ljudmile Samsonove u tri seta...

Težak je ispit bio pred hrvatskom tenisačicom Donnom Vekić u trećem kolu Mastersa u Rimu gdje je za protivnicu imala 16. na WTA ljestvici, Ruskinju Ljudmilu Samsonovu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska tenisačica uspjela je napraviti preokret i slaviti sa 2:6, 7:6, 6:2 nakon dva sata i 40 minuta igre. Bio im je ovo treći međusobni dvoboj i treća pobjeda Vekić.

Ruskinja je lako dobila prvi set sa 6:2 uz dva napravljena breaka. Vekić je imala jedan break prednosti u drugom setu, no Samsonova je izborila tie-break. U 13. igri bilo je poravnato do 5-5, a onda hrvatska predstavnica dobiva sljedeća dva poena.

U trećem setu napravila je dva breaka i iskoristila ukupno petu meč loptu. Za ulazak u četvrtfinale čeka je najteži mogući protivnik, prva nositeljica Iga Swiatek.