Donna Vekić odigrala dobar meč protiv Swiatek, Poljakinja ipak upisala pobjedu u dva seta

Mihaela Bradovski • utorak, 16.05.2023.

Iga Swiatek izborila je mjesto u četvrtfinalu velikog turnira u Rimu. Swiatek je u osmini finala nadigrala Donnu Vekić sa 6:3, 6:4...

Donna Vekić završila je s nastupom na turniru u Rimu, odigrala je dobar meč unatoč porazu u dva seta, stvorila je prvoj igračici svijeta probleme, ali kada je trebalo, Swiatek je bila bolja i nije dovodila pod znak pitanja pobjedu.

Igraj na mečeve u Rimu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom setu Vekić se našla u zaostatku 3:1, ali je tu imala 15:40 i mogla odmah uzvratiti breakom, no Swiatek se spasila.

U sedmom gemu Donna je ipak napravila break, ali nije se zadržala u egalu, odmah je u sljedećem gemu izgubila servis i Swiatek je uzela set sa 6:3.

U drugom setu obje igračice igrale su vrlo dobro na svom početnom udarcu i do devetog gema nije bilo break lopti. Tu Swiatek dolazi do 30:40 i uzima servis Donni te dolazi do servisa za meč. Vekić se nije predavala, imala je dvije break lopte, ali Swiatek je uspjela dovršiti posao i slaviti sa 6:3, 6:4.

Poljakinja je tako prošla u četvrtfinale gdje će igrati protiv sedme nositeljice, odlične Kazahstanke Elene Ribakine.