SuperSport Hrvatska nogometna liga, 35. kolo, 19.05.2023, 18:05 h, Šubićevac
Suci: Ivan Bebek, Luka Pušić, Dejan Vuković
Darko Nejašmić 80'
Osijek

Šibenčani u slobodnom padu i sve bliže ispadanju iz lige, Osijek do europski važnih bodova

Mihaela Bradovski • petak, 19.05.2023.

Šibenik jednostavno ne izgleda i ne igra dobro i Osijek je to također iskoristio. Slavio je s 4:1 u gostima na Šubićevcu i napravio veliki korak prema osiguravanju mjesta koje vodi u Konferencijsku ligu...

Karlo Špeljak
46'
77
Dario Čanađija
46'

Stjepan Tomas

Sve je izglednije kako će Šibenik napustiti najviši rang. Poraz protiv Osijeka 1:4 u jako bitnoj utakmici samo pokazuje u kakvom je stanju momčad u ovom trenutku.Ostaje im finale Kupa, ali ako Gorica sutra ostane neporažena protiv Varaždina, Šibenik će na Rujevicu doputovati kao sigurni budući drugoligaš.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Loše je krenulo za domaćina koji se već u trećoj minuti našao u zaostatku. Lovrić je ubacio s lijeve strane, a pred golom je loše reagirao Mina koji skreće loptu u svoju mrežu.

Trebalo je Šibenčanima ponešto vremena da se oporave od primljenog gola i tek u 18. minuti zaprijetili su nakon bijega Dolčeka koji je došao u odličnu poziciju i onda pucao u Malenicu.

Prije toga Osijek je zaprijetio preko Fiolića koji je pucao izvana dosta dobro, ali Đaković je bio spreman za taj šut i dobro je obranio.

Dolček je bio s druge strane najopasniji igrač Šibenika, ali nije ga htio gol.

U drugom dijelu nastavilo se s boljom igrom Šibenika. U 62. minuti iskosa je probao Lovrić, ali obranio je Đaković, odbijena lopta došla je do Jurčevića koji pronalazi Miereza, a on iz blizine zabija za 2:0.

Nadu Šibeniku vratio je Amer Hiroš iz kaznenog udarca kojem je prethodilo igranje rukom Bukvića.

Nije se dugo čekalo na Bukvićevo iskupljenje, pet minuta kasnije krasno je centrirao za Miereza koji glavom zabija lakoćom iz blizine.

Konačnih 4:1 postavio je Darko Nejašmić, još jednom ubačaj s lijeve strane, a ovaj put mladi veznjak Osijeka je bio taj koji je došao iz drugog plana i lakoćom zabio.

U sudačkoj nadoknadi loptu je u mrežu poslao i Špoljarić, ali gol nije priznat zbog zaleđa.