Zimski sportovi

Florida povećala prednost, slavili i drugu zaredom protiv Caroline

HINA • nedjelja, 21.05.2023.

Hurricanesi moraju stizati zaostatak od dvije utakmice. Florida ih je ponovno porazila...

Florida Panthersi su povećali prednost u finalu Istočne konferencije NHL-a na 2-0 pobijedivši i u drugoj utakmici u gostima Carolina Hurricanese nakon produžetaka sa 2:1.

Igraj na NHL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Drugu pobjedu Floride u seriji osigurao je Matthew Tkachuk koji je zabio nakon minute i 51 sekunde u produžetku.

Tkachuk je po drugi put bio junak Panthersa u produžetku. Već u prvoj utakmici osigurao je pobjedu Floridi 13 sekundi prije kraja četvrtog produžetka.

Gol za Pantherse zabio je i Aleksander Barkov. Vratar Sergej Bobrovski, koji je u prvoj utakmici upisao 63 obrane, jučer je obranio 37 udaraca prema svojim vratima. Jedini pogodak za domaću Carolinu postigao je Jalen Chatfield.

Chatfield je zabio za vodstvo domaćih nakon samo minute i 43 sekunde susreta. Barkov je zatim izjednačio sredinom druge četvrtine prije nego što je Tkachuk odlučio utakmicu u produžetku.

Serija se sada seli na Floridu gdje se u utorak igra treća utakmica.