SuperSport Hrvatska nogometna liga, 35. kolo, 21.05.2023, 19:30 h, Rujevica
Suci: Suci: Duje Strukan, Bojan Zobenica, Alen Jakšić, 4. sudac: Ante Terzić
Sadegh Moharrami 62'
Dinamo

Krasan gol Ivanušeca, prvijenac Moharramija, Dinamo odnio pobjedu s Rujevice

Petar Jenjić • nedjelja, 21.05.2023.

Nogometaši Dinama slavili su na gostovanju kod Rijeke s 2:1, zbog čega će domaćin u posljednjem kolu morati po puni plijen u Osijek...

S obzirom na ishod dvoboja Lokomotive i Istre 1961, posljednji dvoboj 35. kola SuperSport HNL-a između Rijeke i Dinama igrao se gotovo za prestiž, kako za gostujuću, tako i domaću momčad koja bez obzira na današnji ishod treba dobar rezultat u zadnjem kolu protiv Osijeka.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novi-stari prvak postigao je po jedan pogodak u svakom poluvremenu te upisao novu prvenstvenu pobjedu. Kada se sve zbroji i oduzme, sve prilike i šanse, Dinamo je ipak zasluženo stigao do sva tri boda.

Niko Janković izborio se za prostor na 20-ak metara od Dinamovog gola i dobro opalio, ali lopta je otišla preko grede. Dogodilo se to u trećoj minuti, a u narednih 15-ak minuta nismo vidjeli praktički ništa na obje strane terena. Uglavnom se radilo o borbi na sredini terena.

U 21. minuti najbolja situacija do tada za Rijeku kada se Andrija Vukčević izborio se za poziciju unutar kaznenog prostora, no njegov pokušaj u bliži kut pogodio je samo vanjski dio mreže. Sjajna šansa stigla je u 35. minuti. Martin Baturina ostavlja loptu za Darija Špikića koji je mogao birati s deset metara gdje će pucati. Odabrao je, ali krivo. Odnosno Nediljko Labrović je sjajno obranio.

Ni vratar Rijeke ništa nije mogao u smiraj prvog poluvremena kada je loptu na 18 metara dobio Luka Ivanušec, opalio isprve i neobranjivo pospremio loptu pod gredu. Bila je to posljednja prilika u prvom dijelu.

U nastavku se prva ozbiljnija šansa izdvaja na strani Dinama u 57. minuti kada je lijepo opalio Bruno Petković, no Labrović se ispružio koliko je dug i širok i odbio u korner. Ipak, pet minuta kasnije, zagrebačka momčad podebljala je vodstvo.

Napokon je svoj prvi pogodak u dresu Dinama dočekao Sadegh Moharrami Ivanušec je sve zakuhao dobrim prolaskom kroz riječku obranu, zatim je ubacio u sredinu, gdje se lopta kao u fliperu odbila do Iranca koji zabija iskosa iz blizine za 2:0.

U 90. minuti Rijeka je stigla do gola. Friganov udarac obranio je Dominik Livaković, a na odbijanac je natrčao Antonio Marin i matirao protivničkog vratara.