Benfica bez pobjede i potvrde naslova prvaka, slavlje odgođeno za posljednje kolo

HINA, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.05.2023.

U derbiju 33. kola portugalskog nogometnog prvenstva Sporting i Benfica su na stadionu Jose Alvalade u Lisabonu odigrali 2:2 pa će odluka o novom prvaku pasti u zadnjem kolu.

Benfica uoči zadnjeg kola ima dva boda više od Porta, a u zadnjem kolu će na Luzu loviti pobjedu protiv "fenjeraša" Santa Clare za rekordni 38. naslov prvaka. Porto je na 30 titula, dok je Sporting 19. puta bio portugalski prvak.

Igraj na utakmice portugalskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sporting je vodio 2:0, ali su gosti uspjeli izjednačiti, a drugi gol je Benfica zabila u četvrtoj minuti nadoknade.

Domaćin je poveo u 39. minuti, a pogodak je postigao Trincao. U posljednjim minutama prvog dijela Ousmane Diomande je nakon ubačaja iz kornera povisio na 2:0.

Benfica je smanjila u 71. minuti preko Fredrika Aursnesa, a na konačnih 2:2 postavio je Joao Neves u četvrtoj minuti nadoknade. Hrvatski nogometaš Petar Musa za Benficu je igrao od 66. minute.

Na ljestvici vodi Benfica sa 84 boda, Porto na drugom mjestu im dva boda manje, dok je treća Braga sa 75 bodova. Sporting je četvrti sa 71 bodom.

Benfica u zadnjem kolu dočekuje otpisanu Santa Claru, dok će Porto ugostiti Vitoriju iz Guimaraesa.