Mate Pavić i Nikola Mektić u dva seta svladali britansku kombinaciju

Petar Jenjić • ponedjeljak, 22.05.2023.

Mate Pavić i Nikola Mektić uspješno su prošli prvu prepreku na ATP turniru koji se ovog tjedna igra u Ženevi...

Uoči početka Roland Garrosa, Mate Pavić i Nikola Mektićhvataju formu na ATP turniru Ženevi, a za prve protivnike imali su britansku kombinaciju Julian Cash/Henry Patten.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio im je to prvi međusobni dvoboj, a hrvatska kombinacija stigla je do pobjede u dva seta. Nakon sat i 13 minuta provedenih na terenu slavila je sa 7:6, 6:3.

U prvom setu nije bilo breakova pa se igrao tie-break. U 13. igri bilo je sve izjednačeno do 4:4, a tada hrvatski par dobiva tri poena zaredom i time i set.

U šestom gemu drugog seta, kod vodstva 3:2, Pavić i Mektić rade braek te ga čuvaju sve do kraja. U sljedećoj rundi čekaju ih bolji iz dvoboja Cazaux/Paire - Bolelli/Martin.