Vodeni sportovi

Brescia pobjedom protiv Juga AO potvrdila prvo mjesto u skupini

Petar Jenjić • utorak, 23.05.2023.

Brescia je bila bolja od Juga AO u sklopu 14. kola Lige prvaka. Talijanski klub slavio je na domaćem terenu rezultatom 14:10...

Vaterpolisti Juga AO gostovali su kod Brescije, prve momčadi skupine, kojoj je danas bio dovoljan bod kako bi potvrdila tu poziciju. Na koncu je uzela i puni plijen.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Talijanska momčad slavila je rezultatom 14:10. Konačan ishod nije previše poremetio Jugaše koji su već od ranije znali da će završiti na četvrtom mjestu, a protivnik na Final 8 vrlo vjerojatno će biti Barceloneta.

Današnji dvoboj nije bio odviše dramatičan. Domaćin je nakon prve četvrtine imao vodstvo od 4:1, a do kraja prvog poluvremena podebljao ga je na četiri razlike. U ostatku utakmice sačuvao je prednost.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Stefano Luongo s četiri gola. Isti broj pogodaka zabio je Marko Žuvela, dok je Hrvoje Zvono dodao tri gola.