Zimski sportovi

Dallas golom u produžetku ostao u utrci za finale NHL doigravanja

Branimir Korać, HINA • petak, 26.05.2023.

Florida Panthersi već su izborili prolaz u finale NHL doigravanja, ali još će malo pričekati na protivnika. Vegas Golden Knightsi nisu uspjeli dovršiti posao u četiri utakmice protiv Dallasa...

Hokejaši Dallas Starsa pobijedili su na svom ledu Vegas Golden Knightse s 3:2 u produžetku u četvrtoj utakmici finala Zapadne konferencije NHL doigravanja za Stanley Cup te smanjili zaostatak na 1-3 u seriji na četiri pobjede.

Igraj na Vegas Golden Knights - Dallas Stars na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjednički pogodak u četvrtoj minuti produžetka postigao je Joe Pavelski, kad je Dallas imao igrača više.

Gosti su tijekom osnovnih 60 minuta dvaput bili u vodstvu. Za 1:0 Vegasa strijelac je bio William Karlsson u petoj minuti, a izjednačio je Jason Robertson, prvim od svoja dva gola, u 16. minuti.

Vegas je ponovno poveo u 31. minuti, a strijelac je bio Jonathan Marchessault, da bi u 38. minuti na 2:2 izjednačio Robertson.

Domaći vratar Jake Oettinger je imao 37 obrana, dok je na drugoj strani Adin Hill zaustavio 39 pločica.

Peta utakmica će biti odigrana u Las Vegasu u noći sa subote na nedjelju (2 sata).

Pobjednik serije će se u velikom finalu boriti za Stanley Cup protiv Florida Panthersa koji su u četiri utakmice protiv Carolina Hurricanesa postali prvaci Istočne konferencije.