Osvajač juniorskog Roland-Garrosa do svog prvog ATP finala

Petar Jenjić • petak, 26.05.2023.

U finalu ATP turnira u Lyonu igrat će Argentinac Francisco Cerundolo i Francuz Arthur Fils. Domaćem igraču to će biti prvo ATP finale karijere...

Finale ATP turnira u Lyonu izborio je Argentinac Francisco Cerundolo koji je kao 28. tenisač svijeta lakoćom izbacio dva puta bolje plasiranog Britanca Camerona Norrieja.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon jednog sata i 13 minuta igre slavio je sa 6:3, 6:0 i tako izborio svoje treće finale na ATP touru. Do sada ima jednu pobjedu i jedan poraz, a zanimljivo da je oba puta igrao protiv jednog sunarodnjaka (Diego Schwartzman, Sebastian Baez).

Njegov protivnik u finalu bit će 112. tenisač svijeta Arthur Fils koji je u tri seta svladao Amerikanca Brandona Nakashimu. Nakon nešto manje od tri sata igre bilo je 7:5, 4:6, 7:6.

Zanimljivo, Fils je do finala stigao tako što je do kraja odigrao dva meča. Naime, u osmini finala, tijekom prvog seta, predao mu je Michael Ymer, da bi u četvrtfinalu bez borbe predao Felix Auger-Aliassime.

Finalist juniorskog Roland-Garrosa iz 2021. godine i osvajač istog u parovima, tako će igrati u svom prvom ATP finalu.