Važan pogodak raspoloženog Majera u Rennesovoj borbi za europske pozicije

Branimir Korać, HINA • subota, 27.05.2023.

Francuzi ovog vikenda igraju susrete pretposljednjeg 37. kola, a Rennes je trebao pod svaku cijenu bodove u susretu protiv Monaca. Do njih je i došao uz pogodak Lovre Majera...

U francuskom prvenstvu vodi se velika bitka za mjesta koja vode u Europu, a u toj utrci su i Rennes i Monaco. U međusobnom dvoboju u Rennesu domaćin trenutno vodi, a za to zasluge nosi Lovro Majer.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski reprezentativac igra jako dobru utakmicu koju je okrunio pogotkom u 52. minuti. Bourigeaud ga je lijepo uočio usamljenog na rubu kaznenog prostora, a Majer je lijepo pogodio u donji kut.

Majer je općenito igrao jako dobru utakmicu, uz postignut pogodak imao je još jedan jako opasan pokušaj, nekoliko fantastičnih proigravanja te je s travnjaka ispraćen uz ovacije.

Drugi pogodak za Rennes postigao je Gouiri.

Nogometaši Paris Saint-Germaina obranili su naslov prvaka Francuske odigravši 1:1 na gostovanju u Strasbourgu, čime su i matematički postali nedostižni drugoplasiranom Lensu koji će, uz Parižane, predstavljati francusku Ligue 1 u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Messi je postigao vodeći pogodak za PSG u 59. minuti, a u 79. minuti je izjednačio Kevin Gameiro.

PSG kolo prije kraja ima 85 bodova, četiri više od Lensa koji je pred svojim navijačima svladao Ajaccio i tako osigurao izravan plasman u Ligu prvaka, dok će Marseille Igora Tudora morati proći žrvanj kvalifikacija. Olympique je u predzadnjem kolu poražen od Bresta sa 2:1 pa je ostao na 73 boda.

Parižani su osvojili 11. naslov prvaka, a deveti u posljednjih 11 sezona. Od 2013. do ove godine, niz PSG-a prekidali su jedino Monaco (2017.) i Lille (2021.).

U borbi za zadržavanje prvoligaškog statusa u predzadnjem kolu bolje je prošao Auxerre koji je osvojio bod odigravši 1-1 na gostovanju u Toulouseu, dok je Nantes poražen u Lilleu. Tako je Auxerre ostao iznad crte s 35 bodova, a Nantes je u zoni ispadanja s 33 boda.

U zadnjem kolu će Auxerre ugostiti Lens kojemu je taj dvoboj rezultatski nevažan, a isti je slučaj s Nantesom kojemu stiže već odavno otpisani Angers. Kako Nantes ima značajno bolju gol-razliku, Auxerreu samo bod nije dovoljan za ostanak u ligi, jer bi ga Nantes u slučaju pobjede prestigao.