Kopljar u finalu protiv Granollersa, Španjolci iznenadili i Göppingen

Branimir Korać • nedjelja, 28.05.2023.

Poznati su finalisti EHF Europske ige. U borbi za titulu naći će se Füchse Berlin i Granollers...

U prvom polufinalnom dvoboju završnice EHF Europske lige Füchse Berlin slavio je protiv Montpelliera s 35:29 u susretu koji je prelomljen u drugom poluvremenu.

Igraj na utakmice Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na odmoru je bilo 16:16, ali u nastavku susreta sve je bilo na strani Nijemaca koji su odigrali sjajno i upisali pobjedu.

Francuzi su u prvom poluvremenu imali i tri razlike, ali u drugi dio ušli su loše i Füchse je otvaranjem 9:3 riješio pitanje putnika u finale.

Dejan Milosavljev skupio je 11 obrana, Hans Lindberg zabio je osam golova, po šest Mathias Gidsel i Mijajlo Marsenić, pet Miloš Vujović, a jedan Marko Kopljar. Kod PSG-a Julien Bos i Yanis Lenne postigli su po šest golova, a Veron Načinović dodao je pet.

Granollers je u drugom polufinalu učvrstio status najugodnijeg iznenađenja natjecanja. Slavio je protiv Göppingena 31:29 i izborio finale.

Deset minuta prije kraja Göppingen je vodio, ali nije izdržao, Granollers je otišao na dva razlike i upisao pobjedu.

Rangel Luan da Rosa skupio je 14 obrana, a devet golova postigao je Jan Gurri Aregay. Kod Göppingena Marin Šego imao je tek dvije obrane, a po pet golova postigli su Josip Šarac i Krešimir Kozina.