Žižić dvoznamenkast u prolasku Anadolu Efesa u polufinale prvenstva

Petar Jenjić • srijeda, 31.05.2023.

Anadolu Efes izborio je polufinale turskog prvenstva nakon što je s 2-0 u seriji svladao Darušafaku. Dobru utakmicu odigrao je i hrvatski centar Ante Žižić...

U borbi za naslov prvaka Anadolu Efes uspješno je odradio četvrtfinalnu seriju protiv Darušafake. U drugoj međusobnoj utakmici slavio je u gostima sa 86:84 i prošao u sljedeću fazu.

Igraj na tursko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Efes je u prvoj utakmici slavio s deset razlike (104:94), ali ovoga puta išlo je to dosta teže. Nakon prve tri četvrtine domaćin je bio u prednosti, ali je u posljednjoj ipak posustao te zaključio svoju sezonu u četvrtfinalu.

Junak susreta bio je Rodrigue Beaubois koji je ubacio tricu dvije sekunde prije kraja. Najučinkovitiji u pobjedničkoj momčadi bio je Vasilije Micić s 22 poena i osam asistencija.

Za goste je igrao i Ante Toni Žižić koji je za 25 minuta na terenu dodao 11 koševa (5/8 za dva, slobodna bacanja 1/2), tri skok, dvije asistencije i dvije blokade.

Gabriel Olaseni s 24 poena, 12 skokova i tri blokade predvodio je Darušafaku.

U polufinalu Anadolu Efes čeka dvoboj s Fenerbahčeom koji je s 2-0 bio bolji u seriji od Tofaša.