Roland-Garros: Ruskinja izbacila petu nositeljicu, ispala i osvajačica iz 2017. godine

HINA, Petar Jenjić • srijeda, 31.05.2023.

Iza nas je bogat program na Rolland-Garrosu. U ženskom dijelu turnira izdvajamo nove pobjede Arine Sabalenke i Darije Kasatkine, kao i poraz osvajačice iz 2017. godine Jelene Ostapenko...

Francuska tenisačica Caroline Garcia, peta nositeljica Roland-Garrosa, na žalost domaćih navijača od drugog se Grand Slam turnira u godini oprostila već u drugom kolu.

Igraj na Roland-Garros (ž) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bolja je od nje bila Ruskinja Ana Blinkova, inače 56. igračica na svijetu, sa 4:6, 6:3, 7:5. Garcia je bila najveći adut domaćih navijača na ovogodišnjem Roland-Garrosu, ali će joj četvrtfinale iz 2017. godine ostati i dalje najbolji rezultat u karijeri na pariškoj zemlji.

U ženskom dijelu turnira više nema ni 15. nositeljice Ljudmile Samsonove. U napetom ruskom obračunu nju je svladala Anastazija Pavljučenkova sa 4:6, 7:5, 7:5 nakon nešto više od tri sata igre.

Kod tenisačica je druga nositeljica, Bjeloruskinja Arina Sabaljenka, prošla drugo kolo premda prvi set protiv sunarodnjakinje Irine Šimanovič nije bio nimalo ugodan. Slavila je Sabaljenka sa 7:5, 6:2 nakon jednog sata i 29 minuta igre.

Sloane Stephens nije se previše namučila protiv Varvare Gravčeve koji je nakon sat i 15 minuta igre porazila sa 6:2, 6:1, dok je pobjedu u dva seta upisala i Daria Kasatkina. Deveta igračica svijeta slavila je protiv Markete Vondroušove sa 6:3, 6:4.

Treća nositeljica Jessica Pegula nije provela dugo vremena na terenu, s obzirom na to da joj je Camila Giorgi predala meč nakon gubitka prvog seta 6:2.

Poraz je upisala i osvajačica Roland-Garrosa iz 2017. godine, Jelena Ostapenko, a nju je u tri seta izbacila 69. tenisačica svijeta Peyton Stearns. Amerikanka je slavila sa 6:3, 1:6, 6:2 nakon sat i 44 minute igre u njihovom prvom međusobnom dvoboju.

Irina-Camelia Begu nije se previše namučila protiv Sare Errani kojoj je u šestom međusobnom dvoboju prepustila tek tri gema. Nakon sat i 13 minuta igre slavila je sa 6:3, 6:0.