Poraz Wawrinke i pobjeda Hurkacza u maratonskim mečevima, Alacaraz izgubio set, Đoković lako protiv Mađara

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 01.06.2023.

Iza nas je bogat dan i na muškom dijelu turnira Roland-Garrosa gdje su igrani mečevi drugog kola. Vidjeli smo nekoliko maratonskih mečeva, ali i pobjede favorita, prije svega Carlosa Alcaraza i Novaka Đokovića...

Uspješno drugo kolo odradio je i Novak Đoković u posljednjem meču dana. Drugo kolo donijelo mu je dvoboj protiv Martona Fucsovicsa kojeg je nakon dva sata i 47 minuta igre svladao sa 7:6, 6:0, 6:3.

Igraj na Roland-Garros (m) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Idući suparnik Đokovića bit će španjolski tenisač Alejandro Davidovich Fokina, 29. nositelj, koji je u tri seta svladao domaćeg igrača Lucu Van Asschea sa 6:4, 6:3, 7:6.

Jedan set je izgubio Rus Andrej Rubljov svladavši domaćeg igrača Corentina Mouteta sa 6:4, 6:2, 3:6, 6:3, dok je iznimno uvjerljiv bio Talijan Lorenzo Musetti koji je sa 6:1, 6:1, 6:2 nadigrao Rusa Aleksandera Ševčenka.

Roberto Bautista Agut je imao 2-0 u setovima protiv Peruanca Juana Pabla Varillasa, ali je na kraju slavio peruanski tenisač sa 1:6, 4:6, 6:3, 6:1, 6:1. nakon tri sata i 48 minuta igre.

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz, prvi nositelj Grand Slam turnira u Roland-Garrosu, lakoćom se plasirao u treće kolo, premda je izgubio jedan set protiv Japanca Tara Daniela.

Alcaraz je izgubio drugi set meča drugog kola, ali je u preostala tri izgubio samo četiri gema za, na kraju, jednostavnu pobjedu 6:1, 3:6, 6:1, 6:2.

U trećem kolu Alcaraz će igrati protiv Kanađanina Denisa Šapovalova koji je također odigrao četiri seta ove srijede. 26. nositelj turnira svladao je Talijana Matteu Arnaldija 6:2, 3:6, 6:3, 6:3.

U turniru više nema Stana Wawrinke, pobjednika ovog Grand Slam turnira 2015. godine. U maratonskom meču koji je trajao nešto više od četiri i pol sata, od 38-godišnjeg Švicarca bolji je bio Australac Thanasi Kokkinakis sa 3:6, 7:5, 6:3, 6:7, 6:3.

U maratonskom meču do pobjede je stigao i Poljak Hubert Hurkacz koji je nakon četiri sata i 44 minute igre svladao Nizozemca Tallona Griekspoora. Na koncu je slavio sa 6:3, 5:7, 6:7, 7:6, 6:4.

Peti nositelj Stefanos Tsitsipas u drugom kolu svladao Španjolca Roberta Carballesa Baenu sa 6:3, 7:6, 6:2 i u trećem kolu mu slijedi meč protiv Argentinca Diega Schwartzmana koji je također posao u srijedu obavio u tri seta. Pobijedio je Portugalca Nunu Borgesa 7:6, 6:4, 6:3.