Druga nositeljica prejaka za Antoniju Ružić na startu turnira u Makarskoj

Branimir Korać • srijeda, 07.06.2023.

Antonia Ružić nije uspjela kreirati iznenađenje u prvom kolu turnira u Makarskoj. Bolja je bila Talijanka Jasmine Paolini sa 6:4, 6:3...

Antonia Ružić upisala je poraz u prvom kolu WTA turnira u Makarskoj. Bolja je bila Jasmine Paolini, druga nositeljica, koja je slavila u dva seta.

Igraj na mečeve turnira u Makarskoj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je ovo njihov prvi međusobni dvoboj, Talijanka je nedavno prije Roland-Garrosa osvojila jaki Challenger u Firenci i ovdje je potvrdila status favoritkinje.

Hrvatska tenisačica imala je dobar ulazak u meč, povela je s 3:1, ali nakon toga Paolini je zaigrala bolje, okrenula set i uzela ga sa 6:4.

U drugom setu sve do završnice breakova nije bilo, obje igračice čvrsto su držale svoj servis, a onda je Paolini uspjela kod 4:3 napraviti break i otići do pobjede.

U drugom kolu igrat će protiv ukrajinske kvalifikantice Katarine Zavatske koja je na startu preskočila Brazilku Lauru Pigossi.