Konferencijska liga, nokaut faza, Finale, 07.06.2023, 21:00 h, Eden Arena - Prag
Suci: Carlos del Cerro Grande, Pau Cebrián Devís, Guadalupe Porras Ayuso (Španjolska)
Arthur Cabral
46'
8
Riccardo Saponara
61'
98
Igor
84'
72
Antonín Barák
90'+3'
Thilo Kehrer
61'
8
Pablo Fornals
76'
21
Angelo Ogbonna
90'+4'

David Moyes
Susret počinje u 21:00 sati.
 U finalu Konferencijske lige u Pragu se sastaju Fiorentina i West Ham. I za jedne i za druge je to prilika za osvajanje trofeja nakon više od 50 godina čekanja.
1' Počeo je susret.
1' Već u 38. sekundi susreta prvi udarac na gol, Michail Antonio s 20 metara testirao je budnost Terracciana.
8' Dobar početak utakmice s obje strane, igra se angažirano, agresivno, otvoreno, kako i priliči finalu europskog kupa. Pokušao je i izvana Mandragora, vrlo snažno, ali malo pokraj gola.
13' Možda i najopasnije dosad, Declan Rice je pucao s ruba kaznenog prostora malo pokraj vratnice.
20' Gužva u 16 metara West Hama, Jović se borio za loptu u 16 metara, uspio je doći do nje, ali je na kraju pucao iskosa u blok.
26' Prevalili smo više od polovice prvog poluvremena, pogodaka nema, ali niti onih pravih velikih prilika. No ne može se reći da se igra loše ili da je utakmica nezanimljiva.
31'
Žuti karton dobio je Said Benrahma.
31' Vrlo glupo zarađen žuti karton za Benrahmu, namjerno bacanje pred kaznenim prostorom. Jako očito i nepotrebno.
33' Biraghi je pokušao izvesti korenr, engleski navijači zasuli su ga čašama s tribina, pogodili u glavu i potekla je krv. Već su Englezi s tribina gađali igrače Fiorentine, ali ovo je baš težak incident.
37' Prekid je potrajao četiri minute, Biraghi je dobio povez oko glave i hrabro izveo korner.
45' Četiri minute nadoknade.
45'+4' Odlična prilika za Fiorentinu, nakon ubačene lopte Kouame je pucao glavom, lopta pogađa vratnicu i odbija se do Luke Jovića koji je šalje u mrežu. Pogodak ipak nije priznat zbog zaleđa Jovića, traje VAR provjera.
45'+6' Zaleđe potvrđeno, nema gola.
45'+7' Kraj prvog dijela, 0:0.
46'
Izmjena! Izlazi Luka Jović, ulazi Arthur Cabral.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
53'
Žuti karton dobio je Nayef Aguerd.
56' Prošlo je deset minuta u drugom dijelu, ali nismo vidjeli nikakvu konkretnu prijetnju.
58' Provjerava se sumnjiva situacija iz 16 metara Fiorentine, Biraghi je igrao rukom.
60' Kazneni udarac za West Ham! Potpuno ispravno, Biraghi je šakom odnio loptu ispred Bowena.
61'
Izmjena! Izlazi Kurt Zouma, ulazi Thilo Kehrer.
61'
Izmjena! Izlazi Christian Kouamé, ulazi Riccardo Saponara.
62'
GOL! 0:1! Najstrožu kaznu realizirao je Said Benrahma.
62' Benrahma je ostavio Fiorentininog vratara bez šanse, West Ham vodi 1:0!
66'
Žuti karton dobio je Rolando Mandragora.
66' Dobra prilika za Fiorentinu, ubačena je lopta na nekih 11-12 metara za Cabrala koji puca u blok Kehrera.
67'
GOL! Fiorentina - West Ham 1:1
Mrežu je zatresao Giacomo Bonaventura.
67' Fiorentina se vratila! Dubinska lopta u 16 metara za Gonzaleza koji u skoku odlično glavom spušta loptu za Bonaventuru, a on pogađa suprotni kut za poravnanje!
72' Kakav promašaj Mandragore! Cabral ga je odlično proigrao, a on s 13-14 metara po sredini puca dosta pokraj gola.
75'
Žuti karton dobio je Nikola Milenković.
76'
Izmjena! Izlazi Said Benrahma, ulazi Pablo Fornals.
81' Dosta neugodan pokušaj Součeka koji je dobio skok i poslao loptu prema golu, a vratar Fiorentine uspio je odbiti loptu pokraj vratnice.
84'
Izmjena! Izlazi Luca Ranieri, ulazi Igor.
86'
Žuti karton dobio je Sofyan Amrabat.
90'
GOL! Fiorentina - West Ham 1:2
Mrežu je zatresao Jarrod Bowen.
90' Pet minuta nadoknade.
90' West Ham vodi 2:1!!!!Sjajna lopta u prostor i odlično utrčavanje Bowena koji se sjurio prema golu, došao pred Terracciana i zabija za 2:1!
90'+3'
Izmjena! Izlazi Rolando Mandragora, ulazi Antonín Barák.
90'+4'
Izmjena! Izlazi Michail Antonio, ulazi Angelo Ogbonna.
90'+6'
Žuti karton dobio je Jarrod Bowen.
90'+8' Kraj, West Ham je osvojio Konferencijsku ligu!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!