EP u Bremenu: Švedi prvaci, Hrvatska 16.

Tošić - Vitsek 2-1 (21-15, 19-21, 21-19)
Šurbek - Fazekas 1-2 (21-17, 13-21, 16-21)
Juzbašić/Tošić - Fazekas/Pazsy 2-0 (21-19, 21-19)
Tošić - Pazsy 0-2 (17-21, 18-21)
Juzbašić - Fazeks 1-2 (18-21, 22-20, 10-21)

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija porazom se oprostila od momčadskog djela natjecanja na EP-u. Od naših su u borbi za 15. mjesto bolji bili Mađari koji su slavili s 4-2. U susretu koji nije imao skoro nikakvog značaja Hrvatska je igrala bez Primorca i Jianga, te se mlade snage našeg stolnog tenisa nisu ozbiljnije suprostavile Mađarima. Za Hrvatsku su protiv Mađara igrali: Roko Tošić, Neven Juzbašić i Dragutin Šurbek ml. Tako je muška reprezentacija na kraju zauzela solidno 16. mjesto koje je napredak u odnosu na 22. sa prošlog EP ipak naši su bili blizu ulaska u elitni razred europskog stolnog tenisa, ali su pokleknuli u najvažnijem meču protiv Grka koji su izgubili 4-3.

U velikom finalu muškog momčadskog natjecanja Švedi su potvrdili dominaciju na europskim stolovima pobjedom protiv domaćina 4-1, Njemci su tako nakon ženskog finala izgubili i muško dok su Švedi na krilima Waldnera i Perssona osvojili svoj 13. naslov europskih prvaka. U borbi za treće mjesto Poljaci su se namučili s Dancima te su ih na kraju pobijedili 4-3.

22. Europsko prvenstvo nastavlja se u četvrtak kada su na rasporedu 1.kola u pojedinačnoj konkurenciji.