Vodeni sportovi

Mladi vaterpolisti ispustili veliku prednost i upisali poraz od Crnogoraca

Petar Jenjić • nedjelja, 11.06.2023.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija do 20 godina upisala je poraz u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu. Bolji su bili vršnjaci iz Crne Gore nakon boljeg izvođenja peteraca...

Nakon pobjede protiv Italije od 10:8, hrvatska vaterpolska reprezentacija do 20 godina upisala je poraz u drugom susretu na Svjetskom prvenstvu.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protivnik je bila Crna Gora koja je slavila s 14:12 nakon boljeg izvođenja peteraca i tako ostala na stopostotnom učinku. U prvom kolu skupine bila je bolja od Španjolske.

Mladi hrvatski vaterpolisti ispustili su sjajnu priliku doći do druge pobjede, ali jako slaba zadnja četvrtina odlučila je puno toga pa se išlo na raspucavanje.

Uoči zadnjih osam minuta Hrvatska je vodila sa 9:5, no do kraja su Crnogorci uspjeli poravnati i izboriti peterce gdje su bili bolji.

Nepremostiva prepreka za hrvatsku obranu bio je Marko Mršić koji je postigao čak sedam golova. Po tri pogotka za Hrvatsku postigli su Viktor Tončinić, Roberto Radić i Niko Čubranić.